جمعه 22 آذر 1398
  • ما مِن أَحَدٍ يَتيهُ إِلاّ مِن ذِلَّةٍ يَجِدُها فى نَفسِهِ؛ هيچ كس نيست كه تكبّر ورزد، مگر بر اثر خوارى و حقارتى است كه در خود مى بيند.


کد خبر : 2562 1396/10/04 11:1 چاپ خبر

پروژه های عظیمی که در این شهر دیده نشد:

سندی دیگر از مظلومیت شهرداری ساری

اجرای پروژه های عظیم و زیربنایی با هزینه های صدها میلیاردی برای حل مشکلات مردم و شهرها به گونه ای است که نمی تواند مانور تبلیغاتی برای متولیان اجرای اینگونه پروژه های زیرساختی متصور بود.


اجرای پروژه های عظیم و زیربنایی با هزینه های صدها میلیاردی برای حل مشکلات مردم و شهرها به گونه ای است که نمی تواند مانور تبلیغاتی برای متولیان اجرای اینگونه پروژه های زیرساختی متصور بود.

 

به گزارش شمال تایم،شعبان وفایی نژاد یکی از کارشناسان امور شوراها و شهرداری ها و مدیر مسئول این رسانه در گزارشی اختصاصی از عملکرد شهرداری ساری در حوزه هدایت آب های سطحی شهر نوشت: نظر به این دیدگاه طی چند سال اخیر صدها کانال بزرگ و زیربنایی در سطح شهر ساری برای حل بحران آبگرفتگی و آب ماندگی ( یکی از بزرگترین معضلات مردم ) اجرا شد که دکتر عبوری شهردار و رئیس شورای سازمان عمران شهرداری ساری در اولین روز ورود در مدیریت شهر آن را به عنوان الویت حل مشکلات برشمرد.

 

در این ارتباط اجرای کانال های بزرگ در نقاط مختلف شهر توسط سازمان عمران شهرداری همچون کانال اسپیورد به دخانیات کوی سید الشهداء- کوی امام حسین(ع) کوی ایثار- بلوار ارتش بلوار آزادی بلوار پاسداران- خیابان مخلوقی- کوی طالقانی اول و دوم- میدان امام (ره)- بلوار شهید قاسمی کمربندی جنوبی کمربندی شمالی- میدان خزر- کوی دولت خیابان دکتر ساداتی به جام جم- خیابان فرهنگ- خیابان ملت و صدها محلات دیگر مرکز مازندران تحولات بسزایی را در توسعه زیرساخت های شهری ایجاد کرده است .

 

با نگاهی به اجرای این پروژه های بزرگ عمرانی باید توجه داشت که روند انجام آن به گونه ای است که نمی توان مانور تبلیغاتی و تصویری بر روی آن داد چرا که این پروژه زیر خاک مدفون می شود و شاید مردم به صورت بصری نتوانند اثرات اجرای آن را لمس کنند.

 

این گزارش حاکیست یکی از کارهای بزرگ و اساسی شهر ساری اجرای کانال کوی شفا است که می توان از آن به عنوان یکی از بزرگترین پروژه های احداث کانال در استان های شمالی کشور یاد کرد ؛ این پروژه که توسط تیم های عملیاتی سازمان عمران شهرداری در حال اجراست با توجه به شاخصه های اجرایی اش یکی از کم نظیرترین پروژه های زیرساختی این استان باید لقب بگیرد .

در بیان مختصات فنی این پروژه بزرگ آمده است این کانال به طول 2 کیلومتر، ارتفاع4/50 تا 6/50به صورت متغیر، عرض8/20  از خیابان شفا آغاز و تا دیوکتی ادامه می یابد .

 

گفتنی است به علت وجود لجن در طول مسیر پروژه اجرایی، تیم های عملیاتی سازمان عمران ابتداً اقدام به لج برداری مسیربه ارتفاع 2/80 متر کردند که اشاره به این موضوع سختی کار اجرای پروژه و مسئولیت پذیری مجدانه کارکنان تلاشگر این سازمان را نشان می دهد.

 

این پروژه که به صورت شبانه روزی در حال اجراست تاکنون بالغ بر 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و طبق زمانبندی از پیش تعیین شده ، در صورت مساعدت شرایط جوی و اجرایی در سال 97 آماده بهره برداری و نقش بسزایی در کنترل آب های سطحی شهر ساری خواهد داشت.

 


کلمات کلیدی : -

مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر

کد امنیتی زیر را وارد کنید

نظرات ارسال شده برای این مطلب